Od pierwszego dnia wakacji ratownicy rozpoczynają dyżury na niektórych trójmiejskich plażach. Na wszystkich kąpieliskach bezpieczeństwa pływających będą pilnować od 1 lipca.

Jak informuje reporter RMF FM Kuba Kaługa, od dziś ratownicy pracują w Brzeźnie, na Stogach i na plaży Śródmieście w Gdyni. Już od tygodnia dyżury wodniaków pełnione są w Sopocie.

Sezon rozpoczęty już w pełni, ratownicy gotowi do pracy, obserwujemy akwen od godz. 9.30 - zapewniał w rozmowie z reporterem RMF FM Daniel Traflaski, starszym ratownikiem z WOPR w Gdyni. Pomimo jesiennej pogody, jaka była odczuwana dziś w Trójmieście, ratownicy przygotowują się na weekend, który zapowiada się bardziej słonecznie. W pełnym sezonie na czterech plażach w Gdyni czuwać będzie 15 ratowników.

Zawsze zachęcamy, żeby kąpać się w miejscach strzeżonych i nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu - podkreślił Daniel Trafalski.

1 lipca działać będą już wszystkie gdańskie kąpieliska - jest ich dziewięć: Jelitkowo, Piastowska Jelitkowo, Molo Brzeźno, Hallera Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle, Świbno. Oznacza to, że 1300 metrów linii brzegowej strzeżone będzie przez 70 ratowników.