​Akcja poszukiwawcza na Morzu Bałtyckim. Za burtę promu Stena Spirit, kursującego z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony, wypadł człowiek.

10 jednostek jest zaangażowanych w poszukiwania na Zatoce Gdańskiej członka załogi promu Stena Spirit. Załoga zorientowała się, że go nie ma na pokładzie już po tym, jak prom wypłynął z portu w Gdyni. Poszukiwania trwają zarówno na wodzie jak i na lądzie.

Jak mówi nam Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w akcję poszukiwawczą zaangażowane są 3 statki ratownicze, śmigłowiec ratowniczy, jednostki straży granicznej, cywilne i urzędu morskiego. Poszukiwania trwają na podejściu do Portu w Gdyni. 

Zaginięcie potwierdza Stena Line. Ustalono, że jeden z członków załogi zaginał po wyjściu promu z Gdyni o godzinie 9.00 rano w dniu 19.09.2022. Przeszukanie statku zakończyło się bez odnalezienia tej osoby, w związku z czym powiadomiono SAR - Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa oraz policję. Obecnie trwają poszukiwania tej osoby na morzu i na lądzie - mówi RMF FM Agnieszka Zembrzycka, rzecznik Stena Line w Polsce.

Prom Stena Spirit jest obecnie w drodze do Karlskrony w Szwecji, z załogą liczącą 76 osób oraz z 59 pasażerami na pokładzie i przybędzie do portu zgodnie z rozkładem.

autor: Stanisław Pawłowski