Za uporczywe nękanie i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 46-latek zatrzymany przez policjantów z Gdańska. Mężczyzna groził 89-latce, wtargnął do jej mieszkania, zniszczył wyposażenie i żądał pieniędzy. Strzelił do kobiety z wiatrówki.

O tym, że w jednym z mieszkań na gdańskim Chełmie, ktoś znęca się nad seniorką powiadomił policjantów zaniepokojony sąsiad kobiety.

Seniorka poznała bezdomnego 46-latka kilka miesięcy temu. Zaproponowała, by wykonywał u niej drobne prace. Mężczyzna zaczął ją nękać, dzwonił, dobijał się do drzwi, nie chciał wyjść z mieszkania. Żądał od kobiety 10 tys. złotych. W końcu zdemolował wnętrze, niszcząc meble i sprzęt RTV warte 12 tys. złotych.

"Sprawca strzelił też do 89-latki z wiatrówki" - informuje policja.

Tożsamość mężczyzny była znana, jednak nie miał stałego adresu. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjanci zatrzymali 46-latka w pobliżu centrum handlowego na terenie Moreny. W należącym do niego samochodzie znaleźli broń pneumatyczną.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze usłyszał zarzuty: uporczywego nękania oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego, których dopuścił się w zbiegu z innymi przestępstwami, takimi jam naruszenie miru domowego, zniszczenie mienia oraz naruszenie nietykalności cielesnej.

Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 46-latek spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.