Miasto Gdańsk ogłosiło przetargi na opracowanie projektów miejskich pływalni. Mają one powstać w dwóch gdańskich dzielnicach: na Ujeścisku-Łostowicach i w Brzeźnie.

Gdańscy urzędnicy w przesłanym komunikacie poinformowali o ogłoszonych przetargach na opracowanie projektów miejskich pływalni.

Gdzie dokładnie powstanie basen w Ujeścisku-Łostowicach?

Podejmujemy pierwsze kroki do realizacji dwóch basenów. Na razie jesteśmy w fazie projektowania, ale bez tego budowa byłaby niemożliwa - powiedziała cytowana w komunikacie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Podkreśliła również, że miasto od lat inwestuje w obiekty sportowe i rekreacyjne.

Zdajemy sobie sprawę, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkanek i mieszkańców Gdańska - podsumowała prezydent.

Basen w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice powstanie w przyszłości w pobliżu projektowanego lodowiska, w okolicy pętli Ujeścisko.

Basen będzie jednym z elementów planowanego kompleksu sportowego w tej dzielnicy, dla którego opracowano koncepcję. Obecnie w trakcie fazy projektowej jest lodowisko wraz z zapleczem i trybunami - przekazała p.o. kierownika referatu prasowego UM w Gdańsku Izabela Kozicka-Prus.

Urzędnicy z gdańskiego magistratu podkreślają, że w ramach projektu ma powstać hala basenowa z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał dwie kondygnacje.

Gdańsk-Brzeźno z nowym basenem

Ponadto ogłoszono przetarg na sporządzenie projektu budowy basenu w rejonie ul. Sybiraków i ul. Krasickiego w Gdańsku Brzeźnie. Projekt ma uwzględnić budowę 25-metrowego basenu z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną. Zaprojektowane zostaną również szatnie i całe niezbędne zaplecze wraz z zagospodarowaniem terenu wokół.

Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie maja. Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy.