Już po raz siódmy najpiękniejsze kino plenerowe w Gdańsku zaprasza widzów na dach Teatru Szekspirowskiego. Już 11 czerwca będzie można obejrzeć pierwszy film - “Najgorszy człowiek na świecie" w reż. Joachima Triera. Do końca sierpnia zaplanowano aż 22 seanse.

W programie tegorocznego kina plenerowego znajdą się jak zawsze najciekawsze i nagradzane na światowych festiwalach filmy z ostatnich lat - informuje portal gdansk.pl

Pomysłodawczyni cyklu filmowego Anna Kądziela-Grubman ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa wyraziła zadowolenie, że siódmy sezon cyklu pokazów “na Szekspirowskim" wraca po pandemicznych obostrzeniach.

Po dwóch latach pandemii będziemy mogli zagrać w końcu bez obostrzeń dla większej publiczności. Przygotowaliśmy na ten rok 22 pokazy, czyli więcej niż mogliśmy zagrać przed pandemią - cieszy się pomysłodawczyni cyklu filmowego Anna Kądziela-Grubman ze Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa.

Pokazy inspirowane słynnymi projekcjami filmowymi "Rooftop cinema", które odbywają się od wielu lat na dachach budynków Nowego Jorku, po raz pierwszy w Gdańsku Halmulec Bezpieczeństwa zorganizował w 2016 roku. Od tego czasu “Kino na Szekspirowskim" stało się nieodzownym elementem kulturalnego letniego pejzażu miasta. Sceneria - z dachu teatru widać dachy gdańskich kamienic - i program - co roku są to ambitne i ciekawe filmy - powodują, że o bilety wcale nie tak łatwo.

Seanse odbywać się będą w środy, soboty i wybrane czwartki, od 11 czerwca do 27 sierpnia o godz. 21.30 (21.00 w sierpniu). W przypadku niesprzyjających warunków atmosferyczny (silny wiatr, deszcz) seanse są przekładane na inny termin. Bilety kosztują 18 zł.

Pokazy w czerwcu i lipcu - start godz. 21:30. Pokazy w sierpniu - start godz. 21:00.