​Od 1 lipca do 31 sierpnia działać będzie dodatkowa trasa ekobusów w Sopocie. Będą kursować z pl. Konstytucji 3 Maja do Opery Leśnej, codziennie od g. 12.00-18.00 - informuje Urząd Miasta Sopotu. Kursy będą się odbywać się co pół godziny bez przystanków po drodze.

Ekobusiki pojawiają się na ulicach Sopotu przy okazji uruchamiania całodobowego, bezpłatnego parkingu na ponad 700 miejsc przy hali ERGO ARENA. Parking jest darmowy, ale kierowcy muszą pobrać bezpłatny bilet i umieścić go w samochodzie w widocznym miejscu.

Zostawiając samochód na eko parkingu można skorzystać z transportu pojazdami elektrycznymi na sopocką plażę czy do centrum miasta.

Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, będą kursować codziennie w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut, a w dni powszednie w godz. 16.00-18.00 co 30 minut. Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 4 zł, a w dwie strony 6 zł. 50-procentową zniżkę mają posiadacze Karty Sopockiej. Dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej - przejazdy są bezpłatne.

Z przejazdów ekobusami na wszystkich trasach mogą też oczywiście korzystać osoby z niepełnosprawnościami, na zwykłych wózkach inwalidzkich (nie elektrycznych). Nie ma żadnej dodatkowej opłaty za wózek, a obsługa pomoże wsiąść i wysiąść z pojazdu.