Duże zmiany w organizacji ruchu w centrum Gdańska czekają kierowców i pieszych od 3 do 6 marca. Mają związek z trwającymi w Polsce manewrami wojskowymi z udziałem jednostek państw NATO. W Gdańsku gościć będą delegacje zagraniczne i przedstawiciele władz państwowych.

Zmiany dotyczyć będą ulic sąsiadujących z Długim Pobrzeżem oraz znajdujących się na Wyspie Spichrzów.

Zakazy obejmą:

  • Zakaz zatrzymywania się i postoju z wyłączeniem możliwości parkowania na wyznaczonych miejscach na Targu Rybnym, od ul. Tobiasza do ul. Grodzkiej.
  • Zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Podwale Staromiejskie, od budynku Zespołu Szkół Łączności i Grodzkiej do skrzyżowania z ul. Wartką.
  • Zakaz ruchu pojazdów na ul. Wartkiej.
  • Zakaz ruchu pieszych na ul. Wartkiej 4 marca w godz. 17.00 - 24.00.
  • Zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Chmielnej, od Stągiewnej do Pożarniczej.
  • Zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Powroźniczej, od Ogarnej do Długiego Targu.

W związku z brakiem możliwości przejazdu ul. Targ Rybny, od pierwszych porannych kursów w niedzielę (3 marca) do środy (6 marca) obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii 100. 

Od przystanku "Żuraw" 01 do przystanku "Katarzynki" 01 autobusy pojadą trasą objazdową ulicami: Warzywniczą - Straganiarską - Grobla III - Grobla II - Szeroką - Targ Drzewny  - Podwale Staromiejskie - Igielnicką - dalej po stałej trasie. Przystanek "Targ Rybny" 01 nie będzie obsługiwany.

Steadfast Defender 2024 to największymi od kilkudziesięciu lat ćwiczeniami NATO w Europie. Na Starym Kontynencie przeszkolonych zostanie około 100 tysięcy żołnierzy, a kluczową rolę odegra Polska. W ramach "Steadfast Defender 2024" rozgrywane są narodowe manewry "Dragon-24", których scenariusz jest inspirowany doświadczeniami i wnioskami z wojny na Ukrainie.


Opracowanie: