Policjanci z Malborka zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, który kierując bmw wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Okazało się, że mężczyzna prowadził auto pod wpływem amfetaminy i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na szczęście kierowcy i jego pasażerowi nic się nie stało. Dziś zatrzymany ma usłyszeć zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz złamania sądowego zakazu. 18-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w zeszły czwartek około godziny 15.30. Policjanci, którzy patrolowali ulice Malborka, na ul. Tczewskiej zauważyli jak kierowca bmw wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. 

Funkcjonariusze ruszyli na pomoc poszkodowanym. Kiedy dojeżdżali do miejsca zdarzenia, z pojazdu wysiadł kierujący mężczyzna i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został on jednak zatrzymany. 

W rozbitym bmw znajdował się jeszcze 19-letni pasażer. Na szczęście żadnemu z mężczyzn nic się nie stało. 

Kierującym był 18-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Po sprawdzeniu systemów policyjnych okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie narkotesterem wykazało, że 18-latek kierował autem pod wpływem amfetaminy. 

Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W poniedziałek ma usłyszeć zarzuty. Przed sądem odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, złamanie sądowego zakazu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Grozi mu kara do 5 lat więzienia.