Podziękowania i wyrazy uznania przekazało policjantom z Polic pod Szczecinem starsze małżeństwo. Seniorzy zgubili się w lesie podczas grzybobrania.

Do zdarzenia doszło pod koniec października. Policjanci z komendy powiatowej w policach wraz ze strażnikiem leśnym ruszyli na pomoc seniorom, którzy zgubili się w lesie

O kłopotach małżeństwa policjantów powiadomiła rodzina grzybiarzy. Starsi małżonkowie nie potrafili wyjść samodzielnie z lasu ponieważ stracili orientację w terenie, dlatego zaalarmowali krewnych. Rodzina pomimo starań nie odnalazła zagubionych seniorów i o pomoc poprosiła policjantów. Po zmierzchu do lasu ruszyło dwóch dzielnicowych z polickiej komendy, przy wsparciu strażnika leśnego z Nadleśnictwa Trzebież. Po niespełna godzinie funkcjonariusze odnaleźli zagubione małżeństwo.

Zziębniętych seniorów przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Policach, skąd odebrali ich krewni. Po kilku dniach do jednostki wpłynęła kartka z podziękowaniami dla funkcjonariuszy za okazaną pomoc.

Do polickiej komendy wpłynęły pisemne podziękowania od małżeństwa, które pod koniec października zagubiło się w lesie. Na pomoc parze ruszyli dzielnicowi wraz ze strażnikiem leśnym, którzy odnaleźli zmarzniętych małżonków i przewieźli do KPP Police.

Zziębniętych seniorów przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Policach, skąd odebrali ich krewni. Po kilku dniach do jednostki wpłynęła kartka z podziękowaniami dla funkcjonariuszy za okazaną pomoc. Starsi państwo dziękują za pomoc i ciepłą herbatę, jaką dostali na rozgrzanie.

Policjanci przypominają, że lesie nie jest trudno się zgubić. Przed wyruszeniem na grzyby radzą zerknąć na mapę, naładować telefon i nie oddalać się od wytyczonych leśnych dróżek. Nie wolno też wychodzić do lasu samemu, nie informując o tym nikogo bliskiego.

Opracowanie: