Po kilkukilometrowym pościgu szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierowca nie miał uprawnień, w dodatku tablice rejestracyjne auta były kradzione.

Szczecińscy policjanci na ulicy Gdańskiej podjęli pościg za kierowcą forda mondeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał, łamiąc po drodze szereg przepisów ruchu drogowego. Samochód zwrócił uwagę policjantów, bo miał różne tablice rejestracyjne

Kierujący przez kilka kilometrów ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez policjantów. Cały czas przyspieszał, chcąc zgubić mundurowych, naruszając po drodze szereg przepisów ruchu drogowego. W końcu porzucił pojazd i razem z pasażerem zaczął uciekali pieszo. 

W zatrzymaniu kierowcy pomógł przewodnik psa służbowego. Pies patrolowo-tropiący doprowadził do jego kryjówki. Szczecińscy "wywiadowcy" zatrzymali z kolei 30-letniego pasażera.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 43-letni szczecinianin nie ma prawa jazdy. Dodatkowo w samochodzie funkcjonariusze odnaleźli kradzione tablice rejestracyjne.

Pojazd został odholowany na policyjny parking, a kierowca i pasażer zostali zatrzymani.