Wraz z początkiem wakacji ruszają atrakcje na szczecińskich bulwarach. W ten weekend wraca tam letni cykl imprez Bulwarove i rusza Holiday Park Szczecin, czyli wielkie wesołe miasteczko. Na gości przez całe wakacje czekają także Miejska Strefa Letnia i strefa gastronomiczna.

Wraz z początkiem wakacji rusza wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin, a wraz z nim koło widokowe Wheel of Szczecin.

W sobotę startuje pierwsza tegoroczna odsłona imprezy Bulwarove, skierowana do rodzin z dziećmi. W planach są gry planszowe, plenerowe i wielkoformatowe, a także animacje dla dzieci. Każda odsłona imprezy to także Biegowe Bulwarove - "Pij kranówkę i leć na życiówkę", czyli biegi na bulwarach dla dorosłych i dzieci.

Kolejne Bulwarove

Kolejny wydarzenia zaplanowano na weekend 22-23 lipca - Pszczółkowe Bulwarove. W ich trakcie m.in. tworzone będą poidełka i łąki kwietne dla pszczół.

26-27 sierpnia to z kolei Pieskowe Bulwarove, czyli raj dla czworonogów i ich właścicieli. W programie m.in. spotkania z behawiorystą i pokazy psich sportów.

Czwarte i ostatnie w tym roku Bulwarove zaplanowano na 2-3 września - będą to spotkania z instytucjami oferującymi zajęcia sportowe i artystyczne, a także ze szkołami językowymi.

Pełną parą działa już także Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej, czyli plaża z barem i leżakami w samym centrum miasta. Przez całe wakacje będą odbywały się tam koncerty, imprezy, występy komików, a także atrakcje przygotowane z myślą o dzieciach.

Tuż obok wejścia na Wyspę Grodzką i obok mostu na marinę usytuowana jest strefa gastronomiczna Food Port. W tym roku kulinarne doznania oferuje 21 punktów gastronomicznych. Strefa będzie działała do początku września.