Nie ma chętnych do prowadzenia lokalu gastronomicznego w zajeździe "Szmaragd" nad jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie. W pierwszym przetargu nie złożono ofert. W zmodernizowanym niedawno obiekcie w Puszczy Bukowej ma powstać kawiarnia i/lub restauracja. Do zagospodarowania są trzy sale i zadaszony taras o powierzchni prawie 70 metrów kwadratowych.

Zajazd przy Jeziorze Szmaragdowym to miejsce dobrze znane mieszkańcom Szczecina i turystom. Chętnie odwiedzane przy okazji wycieczek do Puszczy Bukowej. W obiekcie przy ul. Kopalnianej przez lata funkcjonowała mała restauracja. Budynek wymagał jednak gruntownego remontu.

Po przebudowie i modernizacji obiekt jest dzierżawiony na potrzeby siedziby Zespołu Parków Krajobrazowych, ale w "Szmaragdzie" ma być również prowadzona działalność gastronomiczna.

Na kawiarnię lub restaurację przeznaczono trzy sale, zadaszony taras oraz pomieszczenia zaplecza.

W pierwszym postępowaniu przetargowym - ogłoszonym w połowie maja - nie złożono ofert. W tej sytuacji Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił termin kolejnego przetargu. W porównaniu z pierwszym postępowaniem obniżono wysokość oczekiwanego czynszu najemnego, zmniejszono kwotę wadium i zabezpieczenia, a także doprecyzowano część zapisów budzących wątpliwości potencjalnych oferentów.