W piątek, 9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między Ruchem Chorzów i Legią Warszawa. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się w Katowicach i Chorzowie, między godzinami 16.00 a 20.00. Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Dzisiaj na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz Ruchu Chorzów z Legią Warszawa. Z tego powodu w godzinach od 16.00 do 20.00 pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Policja apeluje do kierowców, aby, jeśli nie muszą nie wybierali się autem w rejony stadionu.

Katowice:

  • Największe utrudnienia w ruchu wystąpią na ulicach Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.
  • Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.
  • Pojawią się czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

Chorzów:

  • Może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na "estakadę" w kierunku centrum Katowic.
  • Pojawią się czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej.
  • W rejonie ulicy Parkowej - na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki - wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy.
  • W okolicy Rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchuPonadto, jak informuje policja, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.