Od 1 lipca zlikwidowany ma zostać oddział pediatrii w Szpitalu Śląskim w Cieszynie (woj. śląskie). Działalność oddziału jest zawieszona już od początku roku, bo brakuje lekarzy. Zatwierdziła to już rada społeczna szpitala. Ostateczną decyzję podejmą radni powiatu cieszyńskiego.

Z powodu braku lekarzy działalność pediatrii w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zawieszono w styczniu na trzy miesiące. Ponieważ nie udało się skompletować kadry, okres zawieszenia przedłużony został o kolejne trzy miesiące.

Chętnych do pracy nadal nie ma, ale czasowe zaprzestanie prowadzenia działalności oddziału może trwać do pół roku, więc teraz możliwa jest już tylko likwidacja.

Placówka powiadomiła już o tym wojewodę i Narodowy Fundusz Zdrowia. Ostateczną decyzję pod koniec czerwca podejmie rada powiatu cieszyńskiego.

Najbliższe szpitale, w których są oddziały pediatrii i do których już teraz trafiają mali pacjenci z powiatu cieszyńskiego, znajdują się w Bielsku-Białej, Żorach i Jastrzębiu-Zdroju.

Cieszyński szpital zawieszał już działanie pediatrii w sierpniu 2021 roku. Wówczas także brakowało personelu. Szpital Śląski w Cieszynie jest prowadzony przez starostwo. Ma 20 oddziałów, blok operacyjny i stację dializ.

Opracowanie: