Dziś mają być przesłuchane dwie dziewczyny, które w Jaworznie pobiły 16-latkę. Na razie wykluczono, żeby w zajściu brało udział więcej osób. Sprawa ma zostać przekazana sądowi rodzinnemu.

Zatrzymane dziewczyny przebywają w policyjnej izbie dziecka. Trwają przygotowania, aby przewieźć je na policję i wykonać czynności, a następnie doprowadzić do sądu rodzinnego i nieletnich - mówi Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka śląskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatki znały swoją ofiarę, a do ataku doszło z powodu konfliktu rówieśniczego. Jednak, ze względu na delikatny charakter sprawy, policja nie ujawnia, czego dotyczył konflikt.

Zatrzymane w tej sprawie 13 i 14-latka jak dotąd niewiele mówiły. Wiadomo, że do pobicia doszło kilka dni temu w centrum Jaworzna. Atak na 16-latkę, która była bita i poniżana, był filmowany. Policja sprawdza teraz jak to nagranie znalazło się w sieci. Na opublikowanym w internecie nagraniu widać, że 13 i 14-latka biły, szarpały i kopały po całym ciele 16-letnią dziewczynę. Na podstawie filmu policja dotarła do napastniczek.

Pokrzywdzona wczoraj złożyła zawiadomienie w tej sprawie. Nastolatka jest w domu, pod opieką rodziców. Po ataku była u lekarza. 

Co dalej z zatrzymanymi? O tym zdecyduje sąd rodzinny.