Trwają prace na linii kolejowej z Mielca do Padwi na Podkarpaciu. W ramach inwestycji, która kosztować będzie 106 mln zł, powstał już m.in. peron w Tuszowie Narodowym.

Jak przypomniała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, od września 2021 roku przywrócono ruch kolejowy na odcinku z Dębicy do Mielca. Obecnie kontynuowany jest remont tej linii na odcinku od Mielca do Padwi.

Na tym odcinku gotowy jest już peron w Tuszowie Narodowym. W Chorzelowie i Jaślanach na peronach montowane są ławki, tablice informacyjne i oznakowania. Przystanki będą dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, w tym osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - dodała.

Prace trwają też w Mielcu, gdzie przy ul. Sienkiewicza powstaje bezkolizyjne skrzyżowanie, które zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe. Jak zapewniła Szalacha, zwiększy się tym samym bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Sprawniejsza będzie też komunikacja w mieście. Wykonano już m.in. przyczółki wiaduktu. We wrześniu wykonawca rozpocznie betonowanie przęsła - zaznaczyła.

Również w Mielcu, w rejonie stacji PKP, budowane jest nowe przejście podziemne - inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Inwestycja PLK kosztować będzie 106 mln zł, projekt dofinansowany jest z Regionalny Program Operacyjny województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Zakończenie prac zaplanowano na I kwartał 2023 r.