53 strażaków gasiło pożar pensjonatu w Łętowni niedaleko Strzyżowa (Podkarpackie). 11 osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed przyjazdem służb. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Informację o płonącym budynku strażacy otrzymali około godz. 1.30 w nocy. Na miejscu udało się 11 zastępów straży pożarnej. 

W momencie, gdy strażacy dojechali na miejsce, ogniem objęta była jedna ze ścian budynku wraz z poszyciem dachowym z jednej strony. 11 osób, które w momencie wybuchu pożaru przebywały w pensjonacie, ewakuowały się  przed przyjazdem strażaków - powiedział nam bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Jak dodał rzecznik, wysoka temperatura spowodowała, że doszło do rozszczelnienia zbiornika na gaz propan-butan, który znajdował się blisko palącej się ściany budynku. Błyskawiczna reakcja strażaków zapobiegła eksplozji zgromadzonego tam gazu. 

Akcja gaszenia pożaru trwała ponad 4 godziny. Przyczyny pojawienia się ognia zostaną ustalone.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.