60 tysięcy euro otrzyma Rzeszów na wsparcie programu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Pieniądze pomogą w nauce języka i aktywizacji zawodowej kobiet, które chronią się w mieście przed wojną.

Rzeszów od początku wojny zaangażował się w pomoc, za co otrzymał  tytuł "Miasta-Ratownika". Teraz największa praca polega na pomocy w odnalezieniu się uchodźcom w nowym miejscu, na znalezieniu pracy, na integracji z lokalną społecznością. 

Dziękuję za wsparcie Stowarzyszeniu Miast Francuskich i przekazanie 60 tys. euro na wspólny program pomocowy "Aktywizacja i integracja min. 25 kobiet z Ukrainy - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wspólny projekt Miasta Rzeszowa i CITÉS UNIES FRANCE ma pomóc w rozwiązaniu najbardziej palących problemów związanych z zatrudnieniem i znajomością języka polskiego wśród uchodźczyń. Część z nich słabo zna język polski i nie podejmuje zatrudnienia.

Środki finansowe, które zostały przekazane przez CITÉS UNIES FRANCE przeznaczone są na realizację wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, kursów zawodowych, kursu języka polskiego. Projekt jest skierowany do 25 kobiet z Ukrainy.

 

Opracowanie: