Za nami dopiero połowa listopada, a Port Lotniczy Ławica w Poznaniu już zachęca mieszkańców do planowania podróży na zbliżający się 2023 rok. Lotnisko poinformowało o nowych połączeniach, które zostały od nowego roku będą obsługiwane przez przewoźników.

Port Lotniczy Ławica poinformował, że w 2023 roku do połączeń obsługiwanych przez poznańskie lotnisko dołączą co najmniej trzy nowe kierunki. Jeden z nich zostanie uruchomiony już w styczniu. Na inne trzeba będzie trochę poczekać.

Od stycznia na północ Włoch

14 stycznia odbędzie się pierwszy lot z Poznania do włoskiej Werony. Połączenie będą obsługiwały linie lotnicze WizzAir. Rejsy mają odbywać się raz w tygodniu - w soboty.

Werona, miasto położone w północno-wschodnich Włoszech, w regionie Wenecji Euganejskiej, leży nad rzeką Adygą, u podnóża Alp Weneckich. To miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i ojczyzna Romea i Julii, miejsce pełne historii, kultury, muzyki i architektury. Kraina wielkich tradycji, od opery po wyśmienite jedzenie i wino - tłumaczy Błażej Patryn, rzecznik Portu Lotniczego Ławica. 

Jak dodaje, "lotnisko w Weronie jest bardzo istotnym lotniskiem z punktu widzenia narciarzy". Szybko i wygodnie dostaniecie się do regionów narciarskich w Dolomitach oraz do Bormio/Livigno - mówi Błażej Patryn.

Dwa nowe połączenia w marcu 2023 roku

Z kolei w marcu Ryanair wprowadzi połączenia z Poznania do Bari oraz Burgas. Loty będą obsługiwane w czwartki oraz niedziele. Pierwsze zaplanowano już na 26 marca.

To dublet nowości: Burgas miasto w południowo-wschodniej Bułgarii, nad Zatoką Burgaską Morza Czarnego i Bari miasto w południowych Włoszech, położone nad Morzem Adriatyckim - dodaje Błażej Patryn.