Za nieustąpienie pierwszeństwa matce z wózkiem, która w Piotrkowie Trybunalskim weszła na przejście dla pieszych, odpowie 63-letnia kobieta. Sytuacja była bardzo niebezpieczna - tylko dzięki szybkiej reakcji matki nie doszło do tragedii.

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Stronczyńskiego, na przejście dla pieszych z zapaloną sygnalizacją świetlną w kolorze zielonym, weszły dwie kobiety. Jedna z nich prowadziła dziecięcy wózek.

Kiedy były już blisko środka jezdni, z ulicy Stronczyńskiego wyjechał samochód kia, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. Kobieta odskoczyła do tyłu razem z wózkiem, a kierowca pojazdu odjechał.

Film, na którym zarejestrowano tę sytuację, trafił do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim na skrzynkę mailową Stop Agresji Drogowej.

Policjanci po obejrzeniu nagrania ustalili, że auto prowadziła 63-latka.

Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kobiecie zaproponowano mandat w wysokości 5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych. Kobieta przyznała się do  popełnionych wykroczeń, ale odmówiła przyjęcia mandatu.

Policjanci skierowali wniosek o jej ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze z Piotrkowa dziękują świadkom zdarzenia za odpowiednią reakcję i przesłanie nagrania.