Prokuratura zatrzymała 38-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim w woj. świętokrzyskim. W niedzielę w zderzaniu dwóch samochodów osobowych zginęło pięć osób.

38-letni kierowca został zatrzymany, ponieważ jest podejrzewany o spowodowanie wypadku. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy dał podstawy, aby zatrzymać kierującego mercedesem. W poniedziałek kierowca zostanie przesłuchany. Przesłuchaliśmy też pierwszych świadków zdarzenia - mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Od kierowcy mercedesa została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Czekamy na wyniki tych badań - powiedział Prokopowicz.

Do wypadku na drodze krajowej nr 9 doszło przed godz. 5 w niedzielę. Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zdarzył się czołowo z fiatem, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 lat.

Na miejscu zginęło pięć osób - trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety 18- i 38-letnia.

Do szpitala trafił 38-letni kierowca mercedesa i 16-latek, który jechał fiatem.

Ofiary wypadku były ze sobą spokrewnione. Według nieoficjalnych informacji mediów rodzina wracała z wesela.