6-letni chłopiec poddusił się, gdy zawisł na ogrodzeniu posesji w gminie Żytno w powiecie radomszczańskim w Łódzkiem. Dziecko jest w szpitalu i walczy o życie.

6-latek jest w ciężkim stanie w szpitalu po tym, jak zawisł na ogrodzeniu. Do tego zdarzenia doszło dziś (29 marca) w gminie Żytno w powiecie radomszczańskim w Łódzkiem.

Dziecko bawiło się na podwórku wokół domu. Chłopczyk prawdopodobnie chciał przejść przez barierę i kurtką zaczepił o wystające elementy płotu.

6-latek zawisł na przeszkodzie tak nieszczęśliwie, że nie mógł się ani uwolnić, ani wezwać pomocy. Czas, jaki wisiał na ogrodzeniu, spowodował, że potrzebna była natychmiastowa pomoc lekarska.

Dostaliśmy zgłoszenie o tym wypadku około godziny 13.00 - mówi Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiał 6-letni chłopiec - mieszkaniec posesji.

Dziecko w ciężkim stanie zostało śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  przetransportowane do szpitala. W tej chwili na miejscu cały czas trwają czynności pod nadzorem prokuratury - dodaje Sobieraj. Robimy wszystko, żeby wyjaśnić przebieg tego zdarzenia.

Nieoficjalnie wiemy, że w czasie wypadku trzeźwi rodzice byli w domu