Co najmniej pięćdziesiąt osób zostało pokrzywdzonych przez 30-latka, który na portalach internetowych oferował maszyny rolnicze. Kiedy zainteresowani wpłacali zaliczkę, kontakt nagle się urywał. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Proceder polegał na zamieszczaniu ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych, których mężczyzna w rzeczywistości nie posiadał. Warunkiem kupna była wpłata zaliczki na podane przez sprzedawcę konto.

Podejrzany oszukiwał osoby w całej Polsce. Sprawą zainteresowali się łomżyńscy policjanci, po tym jak zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu, który w ten sposób stracił pieniądze.

Kryminalni ustalili, że związek z tym przestępczym procederem ma 30-latek z Piły. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe i karty SIM oraz 18 kart bankomatowych. Ustalili również, że podejrzany używał 14 rachunków bankowych i był poszukiwany do wielu spraw.

30-latek usłyszał już 8 zarzutów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Jak podkreślają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy.