"Nie damy sobie odebrać tej dumy z tych ostatnich 30 lat. Dzięki samorządom i dzięki państwu, Polska nam tak wypiękniała i tak wygląda" - mówił w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie) kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Nie ma żadnej różnicy, czy spotykamy się w Warszawie, czy spotykamy się na Śląsku, czy tu na Warmii, czy na Pomorzu, bo mamy dokładnie takie same problemy i nie damy się podzielić na tych z dużych miast, na tych z małych miast, bo wszyscy jesteśmy tacy sami. Jesteśmy dumni ze swojej różnorodności, jesteśmy dumni z tych miejsc, z których pochodzimy, ale wszyscy odbudujemy poczucie wspólnoty, bo mamy dość dzielenia - mówił Trzaskowski, a zgromadzeni skandowali: "Mamy dość, mamy dość".

Kandydat KO na prezydenta podkreślał, że w miejscach, które podczas swojej trasy odwiedza, widzi jak Polska się zmienia. Nie damy sobie odebrać tej dumy z tych ostatnich 30 lat. Tego, co udało się zrobić i osiągnąć wspólnie, bo to dzięki samorządom i dzięki państwu, Polska nam tak wypiękniała i tak wygląda - mówił zwracając się do uczestników spotkania.

Podkreślał, że w Polsce potrzebny jest silny prezydent. Chce was zapewnić, że jeżeli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, to będę silnym, niezależnym prezydentem, który będzie patrzył władzy na ręce i który będzie szanował swój podpis, bo ten podpis prezydent RP składa w waszym imieniu - zaznaczył.


Według niego, prezydent Andrzej Duda "mówił pięć lat temu, że będzie odbudowywał wspólnotę, ale nie wykonał ani jednego gestu w kierunku tych, którzy myślą inaczej, którzy mają inne poglądy".

A ja wam obiecuję, że jeżeli zostanę prezydentem RP, to będę prezydentem wszystkich Polek i Polaków, wszystkich - niezależnie od tego, jak będą głosować, bo musimy odbudować wspólnotę, musimy odbudować umiejętność rozmowy dlatego, że ostatnio wydaje się, że tę umiejętność gdzieś żeśmy zatracili - powiedział Trzaskowski.

Kandydat KO pytał mieszkańców Biskupca, czy widzieli niedawną debatę kandydatów na prezydenta w Telewizji Polskiej. Jak padały pytania o euro czy pytania o uchodźców, jak dzisiejszy rząd jest kompletnie oderwany od rzeczywistości - mówił.

Dzisiaj wszędzie, gdzie jadę, myślimy i mówimy o tym samym: o miejscach pracy, o pomocy dla polskich firm, o walce o każde miejsce pracy, mówimy o równych szansach w edukacji, mówimy o służbie zdrowia, bo to są dla nas kwestie najważniejsze - podkreślił Trzaskowski.

W kontekście najistotniejszych obecnie spraw wymienił też program dla kobiet. Dzisiaj, w momencie, kiedy wychodzimy z epidemii, jeszcze ważniejsze staje się równouprawnienie, jeszcze ważniejsza staje się walka o każde miejsce pracy i stąd mój projekt darmowych żłobków i przedszkoli, który wprowadziliśmy w Warszawie, dla całej Polski, bo musimy mieć równe prawa, bo musimy walczyć o każde miejsce pracy - oświadczył kandydat KO na prezydenta.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Bitwa o wozy 2020". MSWiA obiecuje wozy strażackie dla gmin z najwyższą frekwencją