​Wołodymyr Zełenski wezwał swych rodaków, by bardziej wspierali żołnierzy walczących na wschodzie kraju z rosyjskim agresorem.

Ukrainki i Ukraińcy, wspierajcie naszych żołnierzy, kiedy tylko możecie -  zaapelował w niedzielę prezydent Ukrainy w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu wideo.

To złe i niesprawiedliwie, jeśli nasi żołnierze wracający z frontu czują, że dla wielu ludzi w głębi kraju wojna już się skończyła - stwierdził prezydent. Oni potrzebują waszej pomocy - podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Od końca lutego ubiegłego roku ukraińska armia odpiera rosyjską agresję.

Najcięższe walki toczą się obecnie w rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim.

Ukraiński Sztab: Odparliśmy ponad 50 ataków wroga w obwodzie donieckim

Siły Zbrojne Ukrainy w ciągu ostatniej doby odparły ponad 50 ataków wroga na kilku odcinkach frontu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - m.in. w okolicach Łymanu, Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki - poinformował w niedzielę ukraiński sztab generalny.

Ponadto sztab poinformował, że ukraińskie lotnictwo przeprowadziło w ciągu dnia trzy uderzenia na rosyjskie oddziały. Uderzono w miejsca koncentracji personelu i sprzętu wojskowego przeciwnika. Ukraińskie jednostki rakietowe i artyleryjskie ostrzeliwały natomiast trzy obszary koncentracji okupantów, stację nasłuchu elektronicznego i rosyjski skład amunicji.

Armia rosyjska przeprowadziła w ciągu dnia 16 ataków lotniczych i ponad 10 ataków z systemów rakietowych - napisał ukraiński sztab w komunikacie.

W komunikacie podano również, że w Nowowasyliwce w obwodzie zaporoskim wojska rosyjskie wykorzystują miejscową przychodnię lekarską jako szpital.

Według stanu na 25 marca leczono tam około dwustu rannych najeźdźców. Cywile nie mają dostępu do lecznicy.