Magda Linette nie zagra z Igą Świątek w 1/8 finału Wimbledonu. Linette odpadła w trzeciej rundzie, przegrywając 3:6, 1:6 z wyżej notowaną Szwajcarką Belindą Bencic.

Drabinka turniejowa przewidywała, że Świątek (nr 1) i Linette (23) mogą trafić na siebie w spotkaniu czwartej rundy. Linette nie dotarła jednak do tej fazy turnieju.

W piątkowy wieczór Linette przegrała z Bencic (14) w dwóch setach. W pierwszej partii Polka została dwukrotnie przełamana. Druga odsłona to już dominacja Szwajcarki. Dopiero przegrywając 0:5 Linette z trudem wywalczyła pierwszego gema. Po chwili Bencic dokończyła dzieła.

Spotkanie trwało 85 minut.

W pierwszej rundzie Linette wygrała ze Szwajcarką Jil Teichmann 6:3, 6:2, a w drugiej z Czeszką Barborą Strycovą 6:4, 6:7 (6-8), 6:3. Nieco wyżej notowana kolejna reprezentantka Szwajcarii okazała się jednak przeciwniczką zbyt wymagającą.

Linette zaczęła mecz od wygrania gema przy swoim serwisie, a następnie była blisko przełamania rywalki. Bencic obroniła break pointa i zaczęła przejmować inicjatywę.

W kolejnym gemie to Szwajcarka cieszyła się z przełamania. 31-letnia poznanianka miała okazje, aby odrobić stratę, ale łącznie zmarnowała jeszcze cztery break pointy. W dodatku w dziewiątym gemie ponownie zawiódł ją serwis.

Drugi set praktycznie pozbawiony był historii. Choć gemy były zacięte, to jeden po drugim padały łupem Bencic. W efekcie po kilkunastu minutach prowadziła już 5:0. Linette przy swoim serwisie obroniła trzy piłki meczowe i zmniejszyła nieco stratę, ale Szwajcarka serwując zamknęła spotkanie. Ostatecznie wykorzystała piątą piłkę meczową.

Polka miała swoje szanse w tym meczu, jednak nie wykorzystała żadnego z dziewięciu break pointów.

Linette nigdy nie przebrnęła 3. rundy Wimbledonu. Z Bencic grała pierwszy raz w karierze.