"Ten, w którym Monica wymienia forehandy z Igą" - taki podpis pojawił się pod zdjęciem zamieszczonym przez Igę Świątek na jej Instagramie. Pierwsza rakieta kobiecego tenisa spotkała się na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu z Courteney Cox, czyli serialową Monicą Geller z kultowych „Przyjaciół”.

Liderka rankingu WTA w Paryżu przygotowuje się już do ruszającego w niedzielę French Open. Zanim jednak rozpocznie rywalizację, znalazła czas na spotkanie z jedną ze swoich ulubionych aktorek Courteney Cox.

Iga Świątek przyznawała wcześniej, że jest wielbicielką serialu "Przyjaciele". Już w 2022 roku wymieniała wpisy na Instagramie z Courteney Cox. Komentowała jej grę, twierdząc, że gdyby wystąpiły w deblu, byłyby nie do pokonania.

Teraz obie panie spotkały się na kortach Rolanda Garrosa i wymieniły kilka piłek. Przy okazji Iga Świątek zaprezentowała się w nowym stroju.

Pod zdjęciem na Instagramie z serialową Monicą, polska tenisistka napisała: "Ten, w którym Monica wymienia forehandy z Igą". Nawiązała tym samym do tytułów odcinków kultowego serialu. 

Nie wiadomo, jakim wynikiem skończyło się to spotkanie. Jeżeli Courteney Cox ma coś w sobie ze swojej bohaterki Moniki Geller, to można założyć, że trudno byłoby jej przyjąć porażkę. 

Wątek tenisowy pojawił się w jednym z odcinków serialu "Przyjaciele". Monica grała wtedy w debla ze swoim chłopakiem Chandlerem Bingiem (w tę postać wcielił się Matthew Perry) przeciwko jego szefowi i żonie. Była tak zacięta, że nie chciała pozwolić na zwycięstwo przeciwnikom.

Iga Świątek w poniedziałek rozpoczęła 104. tydzień jako liderka światowego rankingu tenisistek i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji zawodniczek najdłużej otwierających zestawienie WTA. Trzy razy wygrała French Open - w 2020, 2021 i 2023 roku.