Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:7 (5-7), 6:0, 6:2. Spotkanie trwało 2 godziny i 45 minut.

Pierwszy set rozpoczął się doskonale dla Świątek. Polka już w drugim gemie przełamała rywalkę. Piąty gem - przy podaniu Świątek - wygrała jednak Chinka. W kolejnej części tego seta to Polka była górą - ponownie przełamując rywalkę.

W dziewiątym gemie - przy podaniu Świątek -  górą była Zheng. W dwunastym gemie Chinka obroniła dwa setbole i doprowadziła do tie-breaka. W nim przegrywała nawet 2-5, ale potem zdobyła pięć punktów z rzędu i wygrała seta.

Drugi set to popis Świątek, która pewnie wygrała go, nie oddając rywalce nawet gema.

Decydującą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęła Polka, która przełamała Chinkę. Potem Świątek raz jeszcze wygrała gema przy podaniu Zheng. Ostatecznie Polska wygrała seta 6:2, a całe spotkanie 2:1.

Kolejną rywalką Świątek będzie rozstawiona z numerem 11 Amerykanka Jessica Pegula.

20-latka z Raszyna jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 32 wygranych meczów z rzędu.