Polski deblista Jan Zieliński i jego partner z Monako, Hugo Nys, awansowali do finału debla podczas turnieju ATP w Acapulco. Para ta zagra o pierwszy tytuł w tym roku z najwyżej rozstawionymi Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Nealem Skupskim.

Polski tenisista w styczniu wywalczył swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Triumfował w mikście na Australian Open wspólnie z Su Wei Hsieh z Tajwanu. Przed rokiem w deblu wspólnie z Hugo Nysem dotarł tam do finału. To właśnie z tenisistą z Monako Zieliński gra regularnie w deblu i - jak podkreśla - właśnie taka długa, deblowa współpraca daje większe szanse na sukces. Potrzebne jest zrozumienie na korcie i uzupełnianie swoich słabych stron. Polska i Monakijczyk w poprzednim sezonie wygrali dwa turnieje: w Rzymie i Metz.

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 2) - Harri Heliovaara, John Peers (Finlandia, Australia) 6:4, 6:3.

Casper Ruud i Alex de Minaur powalczą o triumf w singlu

W grze pojedynczej rozstawiony z numerem szóstym Norweg Ruud pokonał turniejową "dwójkę" Duńczyka Holgera Rune 3:6, 6:3, 6:4, natomiast Australijczyk de Minaur (nr 3.) awansował po kreczu Brytyjczyka Jacka Drapera prowadząc 6:3, 2:6, 4:0.

Ruud grał także w finale turnieju w Los Cabos w ubiegłym tygodniu, ale wtedy przegrał z innym reprezentantem Australii Jordanem Thompsonem.

Półfinały gry pojedynczej:

Alex de Minaur (Australia, 3) - Jack Draper (W. Brytania) 6:3, 2:6, 4:0 krecz Drapera:

Casper Ruud (Norwegia, 6) - Holger Rune (Dania, 2) - 3:6, 6:3, 6:4.