Iga Świątek w 1/8 finału turnieju WTA rangi 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Polka pokonała Czeszkę Lindę Noskovą 6:4, 6:0. Spotkanie trwało godzinę i 13 minut.

Spotkanie gorzej rozpoczęło się dla Świątek, która już w 3. gemie została przełamała przez rywalkę. Prowadząc 4:2, 19-latka miała trzy szanse na kolejne przełamanie, ale Polka wyszła z opresji.

22-letnia raszynianka długo wchodziła w ten mecz, ale udało jej się to w najważniejszym momencie.

To właśnie gemy numer 8. i 10. były kluczowe w pierwszym secie. Oba - przy podaniu rywalki - padły łupem Świątek. Ostatecznie Polka wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set to koncertowa gra naszej 22-letniej tenisistki. Świątek nie oddała rywalce nawet gema, wygrywając 6:0.

Dla Świątek to rewanż za porażkę na tym samym etapie rywalizacji w wielkoszlemowym Australian Open w styczniu.

Jej kolejną rywalką będzie albo rozstawiona z numerem 18 Amerykanka Maddison Keys, albo Kazaszka Julia Putincewa.

Świątek, która w Indian Wells triumfowała w 2022 roku, w pierwszej rundzie miała "wolny los", a w drugiej równie gładko pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:3, 6:0.