​Mimo trudnego czasu w Sejmie, politycy wszystkich partii parlamentarnych postanowili zjednoczyć się we wspólnej sprawie. W czwartkowy wieczór na wspólnych zakupach w centrum handlowym można było spotkać Monikę Rosę (Nowoczesna), Agnieszkę Ścigaj (Kukiz'15), Pawła Szefernakera (PiS), Rafała Trzaskowskiego (PO) oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL). Politycy różnych ugrupowań przygotowali Szlachetną Paczkę dla jednej z tysięcy potrzebujących rodzin.

Myślę, że święta, to dobry czas, żeby angażować się w tego rodzaju akcje, dlatego dobrze, że przedstawiciele wszystkich klubów się tutaj znaleźli - mówił Paweł Szefernaker z PiS. Czas jest trudny politycznie, ale są takie rzeczy, które łączą ponad podziałami - dodała  Monika Rosa z Nowoczesnej.

Trochę się z Władkiem spieraliśmy czy nie za dużo słodyczy, ale stwierdziliśmy, że w końcu idą święta - mówił Rafał Trzaskowski z Platformy. Mamy nadzieję, że dzieci będą zadowolone - dodał.

Wielki finał Szlachetnej Paczki już w sobotę. Do tej pory dzięki przedświątecznej akcji pomoc otrzymało 20070 rodzin w Polsce.
(AnnG)