9 i 10 grudnia: dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Właśnie w tę sobotę i niedzielę czeka nas Wielki Finał Szlachetnej Paczki, podczas którego wolontariusze przekażą przygotowaną przez darczyńców pomoc prawie dwudziestu tysiącom rodzin w potrzebie! Największe paczkowe magazyny znajdą się w Krakowie, w namiocie przy Galerii Kazimierz, i w Warszawie, w Szkole Podstawowej nr 132. Bądźcie w ten weekend z nami i ze Szlachetną Paczką: razem twórzmy historię!

Finał Szlachetnej Paczki, który odbywa się co roku na początku grudnia, nie przez przypadek nazywany jest Weekendem Cudów. Przez te dwa dni w całej Polsce będą się działy niesamowite historie. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile. Darczyńcy dostarczający paczki do magazynów, wolontariusze przekazujący je rodzinom, dziesiątki tysięcy osób bezinteresownie zaangażowanych w mądrą pomoc. Tak Szlachetna Paczka tworzy historie i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.

"Magazyny medialne" w Krakowie i w Warszawie

Najwięcej będzie się działo w Krakowie i w Warszawie. W tych dwóch miastach zlokalizowaliśmy nasze "magazyny medialne". Oprócz tego, że będą one magazynami rejonów, do których darczyńcy będą przywozić paczki, zapraszamy do nich przedstawicieli mediów i nasze gwiazdy. W Krakowie, w namiocie ustawionym przy  Galerii Kazimierz (ul. Podgórska 34) będą z nami - oprócz darczyńców i wolontariuszy - także dzieci-podopieczni Akademii Przyszłości oraz aktor Mateusz Janicki. Z kolei w Warszawie, w magazynie w Szkole Podstawowej nr 132 (ul. Grabowska 1) odwiedzi nas Hubert Urbański i jego przyjaciele, Anita Werner, Marta Kuligowska, Jan Kępiński, Aleksandra Konieczna, z którymi wspólnie przygotował paczkę, a także min. Joanna Kulig i Agata Kulesza.

Cała Polska ma tę moc

W Weekend Cudów magazyny Paczki warto odwiedzić jednak w całej Polsce. Wszędzie bowiem będzie w nich tętniła dobra energia, wytwarzana przez wszystkich, których łączy Paczka.

XVII edycja SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka to to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Blisko 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. Paczka pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin dziesiątki darczyńcy całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in. piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele, narodowa drużyna skoczków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, złoci medaliści olimpijscy, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, wicepremier Mateusz Morawiecki i tysiące innych osób.

Paczka po finale

Szlachetna Paczka działa przez cały rok. Weekend Cudów to kulminacyjny moment, ale na nim nie kończy się mądra pomoc, którą niosą wolontariusze. Od tegorocznej edycji standardem w projekcie

są minimum dwa kolejne spotkania, które wolontariusze odbędą z rodzinami już po przekazaniu im paczek z pomocą. Po to, by być z nimi, wspierać je i pomagać im, jak samodzielnie radzić sobie w życiu, realizując nowatorskie projekty takie jak PACZKA Biznesu, PACZKA Seniorów, PACZKA Lekarzy czy PACZKA Prawników.

O tym, jak działa Szlachetna Paczka, i jak można pomagać nie tylko przez jeden weekend, przeczytaj koniecznie na www.szlachetnapaczka.pl. Ty też możesz pomóc czynić cuda.