Sobota była przedostatnim dniem zmagań w Soczi. Zdecydowanie należał on do polskich panczenistów. Nasze łyżwiarki wywalczyły srebrny medal, a łyżwiarze - brąz. Z trasy biegu na 30 kilometrów zeszła niestety Justyna Kowalczyk.

21:30 Kończymy relację minuta po minucie. Zapraszamy do śledzenia informacji z Soczi w specjalnym raporcie.

20:30

20:20 Polska czwórka bobslejowa zajmuje 27. miejsce w olimpijskiej rywalizacji po dwóch ślizgach. Polacy tracą 2,83 sekundy do prowadzącej pierwszej osady Rosji.

19:15 Polscy bobsleiści zajmują 28. miejsce po pierwszym ślizgu olimpijskiej rywalizacji czwórek na torze w Soczi. Prowadzą Rosjanie, przed Niemcami i Amerykanami.

19:14 Polska, z sześcioma krążkami, w tym czterema złotymi, spadła z dziesiątego na jedenaste miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Soczi po zakończeniu sobotnich konkurencji. Po 95 z 98 finałów na prowadzenie wyszła Rosja - 29 medali, w tym 11 złotych.

18:43 Hokeiści Finlandii zajęli trzecie miejsce w turnieju olimpijskim w Soczi, powtarzając swój wynik z igrzysk w Vancouver. Pokonali Stany Zjednoczone 5:0 (0:0, 2:0, 3:0). W niedzielnym finale Kanada zmierzy się ze Szwecją.

18:40 Austriak Mario Matt zdobył złoty medal olimpijski w slalomie. Drugie miejsce zajął jego rodak Marcel Hirscher, a trzecie Norweg Henrik Kristoffersen. Matt był liderem po pierwszym przejeździe, w którym uzyskał świetny czas - 46,70. Jako jedyny alpejczyk "zszedł" poniżej granicy 47,00. Drugi był Szwed Andre Myhrer ze stratą 0,45 s, a trzeci Włoch Stefano Gross - strata 0,75 s.

17:09 Biathloniści Rosji wygrali w Soczi olimpijski bieg sztafetowy 4x7,5 km. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Austriacy. Dopiero na czwartej pozycji uplasowali się Norwegowie, najlepsi w Vancouver w 2010 roku. Polacy byli ostatni w stawce 19 drużyn.

16:25 Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły srebrny medal igrzysk w Soczi w rywalizacji drużynowej.

15:57 Polscy łyżwiarze szybcy zdobyli brązowy medal igrzysk w Soczi w rywalizacji drużynowej.

15:32 Karolina Sztokfisz oraz Aleksandra Król odpadły w eliminacjach snowboardowego slalomu równoległego na igrzyskach w Soczi. Wcześniej nie powiodło się im w gigancie równoległym.

14:34 Polskie łyżwiarki pokonały Rosjanki.

14:31 Austriak Mario Matt prowadzi po pierwszym przejeździe olimpijskiego slalomu w Soczi. Wyprzedza o 0,45 s Szweda Andre Myhrera oraz o 0,75 s Włocha Stefano Grossa i Szweda Mattiasa Hargina. Na swój przejazd czeka jeszcze trzech zgłoszonych do rywalizacji Polaków: Michał Jasiczek, Maciej Bydliński i Mateusz Garniewicz. Zgłosiło się 117 zawodników. Druga część sobotniej rywalizacji zaplanowana jest na godz. 17.15 czasu polskiego.

13:52 Międzynarodowa Unia Łyżwiarska otrzymała od federacji Korei Południowej oficjalny protest w sprawie wyników rywalizacji solistek w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Koreańczycy domagają się weryfikacji rezultatów. Złoty medal w tej konkurencji wywalczyła Rosjanka Adelina Sotnikowa, a srebrny mistrzyni olimpijska z Vancouver Koreanka Yu-na Kim.

13:01 Urodzony w USA snowboardzista Vic Wild zdobył drugi złoty medal igrzysk w Soczi dla Rosji. Po zwycięstwie w gigancie, triumfował w sobotę w slalomie równoległym. Srebro wywalczył Słoweniec Zan Kosir, a brąz Austriak Benjamin Karl.

12:39 Austriaczka Julia Dujmovits triumfowała w rywalizacji snowboardowego slalomu równoległego podczas igrzysk w Soczi. Srebrny medal zdobyła Niemka Anke Karstens, a brązowy jej rodaczka Amelie Kober. Polki odpadły w kwalifikacjach.

12:05 Biegaczka narciarska Maryna Łysohor stosowała zabroniony środek latrimetazydynę - poinformował Ukraiński Komitet Olimpijski. To trzeci przypadek dopingu podczas igrzysk w Soczi. Wczoraj wykluczono z olimpiady niemiecką biathlonistkę Evi Sachenbacher-Stehle oraz włoskiego bobsleistę Williama Frullaniego.

11:45 Marit Bjoergen mistrzynią olimpijską w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną. Na ostatnim podbiegu zostawiła Therese Johaug i niezagrożona minęła linię mety. Brąz dla Kristin Steiry, która tempa koleżanek nie wytrzymała kilkadziesiąt metrów wcześniej.

11:05 Justyna Kowalczyk wycofała się z biegu na 30 km techniką dowolną. Polka zeszła z trasy na 13 kilometrze.

10:51 Justyna Kowalczyk od 20 minut biegnie na 30 km. Jej zmagania na bieżąco możecie śledzić TUTAJ.

10:26 Faworytki biegu na 30 km: z numerem 1 Norweżka Therese Johaug i z numerem 6 Szwedka Charlotte Kalla. Groźne będą też na pewno kolejne Norweżki: z 2 Marit Bjoergen i z 4 Heidi Weng.

Gospodarze mocno liczą na startującą z numerem 8 Julię Czekaliewą - w poprzednim sezonie zajęła 4. miejsce w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną w Oslo.

W czołówce powinny być też Kertu Niskanen - najlepsza z Finek w technice dowolnej - oraz Japonka Masako Ishida.

7:39 Karolina Sztokfisz zajęła 25., a Aleksandra Król 30. miejsce w eliminacjach snowboardowego slalomu równoległego podczas igrzysk w Soczi. Polki nie znalazły się w gronie 16 zawodniczek, które awansowały do 1/8 finału.

7:13 Karolina Sztokfisz zajmuje 27., a Aleksandra Król 30. miejsce po pierwszym przejeździe w eliminacjach snowboardowego slalomu równoległego podczas igrzysk w Soczi. O awansie do 1/8 finału zadecyduje zsumowany czas dwóch przejazdów.

Wszystkim tym, którzy lubią kibicować w większym gronie, dzielić się emocjami z innymi - polecamy Olimpijskie Studio RMF FM i TVP Info w Białce Tatrzańskiej. Tam na specjalnym telebimie w pobliżu stoku narciarskiego będziemy podglądać, co dzieje się w Soczi. ZAPRASZAMY!