Siatkarze Brazylii wygrali z Francją 3:1 w ostatnim meczu 13. kolejki Ligi Narodów. W innym piątkowym meczu turnieju w Brasilii Kanada pokonała Włochy 3:1. Natomiast Polacy zwyciężyli w Lipsku w takich samych rozmiarach w spotkaniu z Japonią.

Biało-czerwoni awansowali kosztem Włochów na piąte miejsce w tabeli rozgrywek. Jeśli Polacy utrzymają tę lokatę, awansują do Final Six.

Po sukcesie z Japonią polski zespół ma na koncie dziewięć zwycięstw i 24 punkty, podczas gdy Włosi - osiem i 25. O kolejności decyduje liczba wygranych, dlatego ekipa Italii plasuje się na szóstej pozycji.
Prowadzi Brazylia, przed Iranem - po 33 pkt, a za nimi są Rosja 29 i Francja 28.

W turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 10-14 lipca w Chicago, wystąpi sześć drużyn. Pewni miejsca w nim są gospodarze. Jeśli dziewiąta obecnie reprezentacja USA nie znajdzie się na koniec zmagań w fazie interkontynentalnej w czołowej "szóstce", to w Final Six zagra poza nią pięć czołowych zespołów w stawce.

W Niemczech podopieczni belgijskiego selekcjonera Vitala Heynena zmierzą się w sobotę z gospodarzami, a w niedzielę z Portugalią. Biało-czerwoni toczą korespondencyjny pojedynek z Italią, którą czekają jeszcze w Brazylii mecze z Francją i "Canarinhos".

Polacy zagrają dziś z Niemcami o 17.30.