Po przerwie trwającej od 2019 roku od ostatniego wspólnego startu, mistrzowska załoga Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski powracają na odcinki specjalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w nowym zespole, w nowym samochodzie i z nową energią do wygrywania! Chuchała, czyli Rajdowy Mistrz Europy (ERC2) z 2016 roku i Mistrz Polski z 2014 wystartuje w pełnym cyklu RSMP.

W sezonie 2021 załoga Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski wystartuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Najpierw w planach jest treningowy start w I rundzie Marten Tarmac Masters (5. Tech-Mol Rally), która odbędzie się 10-11 kwietnia w Nowej Rudzie, a dwa tygodnie później załoga pojawi się na starcie Rajdu Świdnickiego-Krause, rozgrywanego w dniach 23-25 kwietnia z bazą w Świdnicy. Obsługa Skody Fabii Evo2 została powierzona zespołowi serwisowemu Car Speed Racing z Cieszyna. Partnerami załogi zostali: MARTEN SPORT, TECE, BURBO OIL, DIL SUROWCE WTÓRNE, FRANKE oraz MIO. Partnerem technicznym została firma Pirelli. 


Spełniło się kolejne z moich wielkich marzeń! Wracam do samochodu najwyższej klasy i pojawię sięę wraz z Sebą w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Cel, jaki sobie stawiamy, jest dla nas potężnym wyzwaniem - zrobić wielkie widowisko i postarać się namieszać w krajowej czołówce w zdobyciu tytułu Rajdowego Mistrza Polski. Dzięki moim Partnerom: MARTEN SPORT, TECE, BURBO OIL, DIL SUROWCE WTÓRNE, Franke oraz Mio, będę̨ miał możliwość wystartowania w samochodzie klasy R5 - postawiliśmy na sprawdzoną konstrukcję z Mlada Boleslav - Skodę Fabię R5 Evo2 przygotowaną przez Car Speed Racing.


Przez ostanie lata pokazywałem się na rajdowych trasach okazjonalnie - starałem się korzystać z każdej możliwej okazji, aby wystartować rajdowym samochodem. Pandemia, w zeszłym roku pokrzyżowała nam plany - nie zrealizowaliśmy założonego celu, a każdy rajd przynosił sporo komplikacji i problemów. Nie poddaliśmy się jednak i postawiliśmy na konsekwencję i aktywną pracę nad ciągłym rozwojem.

Cieszę, że będziemy mogli pokazać się już w I rundzie Marten Tarmac Masters w nowych barwach oraz liczę na to, że kibice o nas nie zapomnieli i w tym trudnym dla wszystkim czasie - będą w bezpieczny sposób dopingować naszą załogę - powiedział Wojciech Chuchała. 

W roku 2020 zupełnie odpuściłem starty - zarówno Cross Country (Dakar) jak i rajdy. Zrobiłem sobie swego rodzaju detox :) ale już wystarczy! Gdy zadzwonił do mnie Wojtek i zaproponował mi powrót na prawy fotel, długo się nie musiałem zastanawiać! Myślę, że kibiców też ucieszy powrót na rajdowe trasy załogi w takim składzie. Jak wiecie my zawsze mierzymy wysoko i tak jest również i tym razem, ale jednocześnie jak pamiętacie, staramy się jeździć tak, żeby dać Wam - kibicom mnóstwo emocji! Liczymy na mocny doping - dodaje Sebastian Rozwadowski.


Opracowanie: