W piątek rozpocznie się druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Śląska. Tegoroczna edycja liczy 100 kilometrów, a na starcie stanie blisko 120 załóg. To będzie szczególny rajd dla kierowcy Orlen Teamu Kacpra Wróblewskiego, który pochodzi z Żywca. "Znam odcinki tego rajdu, ale wydaje mi się, że nie dużo lepiej niż konkurencja" - zaznacza Kacper Wróblewski, z którym rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.

Załoga Orlen Teamu startu w Rajdzie Rzeszowskim na pewno nie będzie dobrze wspominała. Po błędzie na jednym z odcinku i uszkodzeniu samochodu straciła 10 minut i rywalizacje w stolicy Podkarpacia zakończyła na odległej pozycji. Kacper Wróblewski w Rajdzie Śląska chce się zaprezentować o wiele lepiej.

Mam nadzieję, że Rajd Śląska będzie tym, na którym pokażemy naszą prędkość. W Rzeszowie pokazaliśmy dobrą prędkość, ale przez mój błąd straciliśmy 10 minut i zakończyliśmy walkę o dobry wynik. Dlatego tutaj na Śląsku chcemy pokazać się z dobrej strony - podkreśla Wróblewski.

Z Rzeszowa Kacper Wróblewski wyjechał jednak z dorobkiem 2 punktów, które zdobył na ostatnim odcinku specjalnym czyli tzw. Power Stagu. Dla kierowcy Orlen Teamu Rajd Śląska jest szczególny, bo pochodzi on z Żywca więc z województwa śląskiego. To może być jego przewaga ponieważ odcinku drugiej rundy RSMP zna trochę lepiej niż rywale.

Cytat

Pierwszy raz na tych trasach pojawiłem się w 2017 roku, kiedy debiutowałem w Rajdzie Śląska i moja znajomość tych OS-ów pochodzi tylko z tych rajdów. A teraz pojadę w nim po raz 3. Na szczęście one się pokrywają w porównaniu do poprzednich lat. Nie mogę ukrywać, że je znam, ale nie dużo lepiej niż konkurencja
zaznacza Kacper Wróblewski

W Rajdzie Śląska Kacper Wróblewski pojedzie Skodą Fabia R5. W Rzeszowie kierowca Orlen teamu rywalizował Volkswagenem Polo. Skąd zmiana?

Taka jest decyzja zespołu. Myślę, że jest to dobra sprawdzona konstrukcja. Polo też było bardzo dobrym samochodem, ale wielu kierowców korzysta ze Skody i myślę, że to będzie dobry wybór - podkreśla Wróblewski.

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska liczy 100 kilometrów podzielonych na 7 OS-ów. Bazą rajdu po raz kolejny będzie Stadion Śląski. Z "Kotłem Czarownic" Kacper Wróblewski ma rodzinne wspomnienia.

Cytat

Śmieje się, że zawsze ten stadion kojarzy mi się z taką rodzinną historią. Moja mama była ze mną w ciąży jak była tutaj na koncercie ACDC. To było w 1992 roku. Moi rodzice zawsze to wspominają. To naprawdę jest bardzo dobre miejsce dla popularyzacji rajdów
podkreśla Kacper Wróblewski

Załoga Orlen Teamu, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel wystartuje w Rajdzie Śląska z numerem 4. 1. zobaczymy na samochodzie lidera RSMP Jari Huttunena.

Cała rozmowa z Kacprem Wróblewskim jest poniżej.

Opracowanie: