​Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zarejestrował się na szczepienie przeciw koronawirusowi. Narodowy Program Szczepień przyspieszył na tyle, że już niedługo każdy otrzyma swoją dawkę jeśli tylko będzie tego chciał; rejestrujmy się i czekajmy na swoją kolej - podkreślił szef rządu.

Dziś nadszedł dzień, kiedy mogę powiedzieć: zarejestrowałem się! Wczoraj uruchomiono rejestrację dla  mojego rocznika - 1968, więc wziąłem telefon, wykręciłem numer 989, podałem dane... I jest! - poinformował premier na Facebooku. Do wpisu dołączył nagranie, na którym rejestruje się przez infolinię.


Szczepionka - Astra Zeneca - już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie - dodał Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę, że wiele osób pisało mu, że powinien zrobić to wcześniej. Dać przykład, że szczepienia są bezpieczne, przeciąć spekulacje o spiskach i niebezpieczeństwie - zaznaczył szef rządu.

Jak jednak podkreślił, najlepszym przykładem jest konsekwencja, cierpliwość, pokora i determinacja w dążeniu do celu. Nikt nie stoi ponad prawem i zasadami, które ustaliliśmy - dodał Morawiecki.

Narodowy Program Szczepień przyspieszył na tyle, że już niedługo każdy otrzyma swoją dawkę - jeśli tylko będzie tego chciał. Rejestrujmy się i czekajmy na swoją kolej - napisał szef rządu. 

Zmiany w harmonogramie szczepień

Szef KPRM Michał Dworczyk przedstawił dziś na konferencji nowy harmonogram szczepień. Chodzi o rejestrację kolejnych roczników. Aktualny harmonogram obowiązuje do soboty 24 kwietnia. Od poniedziałku 26 kwietnia rozpocznie się rejestracja dwóch roczników - aż do 7 maja. Między 7 a 9 maja będą mogły rejestrować się dziennie po trzy roczniki.


Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd chce, aby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18. roku życia otrzymał e-skierowanie na szczepienie po to, aby od 10 maja uruchomić zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych dorosłych Polaków.