W niedzielę wieczorem napłynęły wstrząsające informacje z Gdańska, gdzie przez nożownika został zaatakowany Paweł Adamowicz. Do zdarzenia doszło podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedna z głównych informacji weekendu. Co jeszcze się zdarzyło? Oto nasze podsumowanie wydarzeń soboty i niedzieli.

Paweł Adamowicz zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM, Paweł Adamowicz został dźgnięty w brzuch. 

Komentarze po ataku na Adamowicza: Godne najwyższego potępienia

"Atak na życie i zdrowie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

>>>KOMENTARZE PO ATAKU NA ADAMOWICZA<<<

"Światełko do nieba" zakończyło orkiestrę w całym kraju

O godzinie 20.00 w niedzielę w całym kraju rozbłysły "światełka do nieba" - kulminacyjny moment 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego czasu zebrano prawie 53 mln zł. Fundacja w tym roku przeznacza pieniądze na sprzęt dla szpitali dziecięcych.

PŚ w skokach: Triumf Kubackiego w Predazzo

W niedzielę Dawid Kubacki zajął pierwsze miejsce, a Kamil Stoch trzecie w  konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo. Drugi był Austriak Stefan Kraft.

Dwóch Polaków wskoczyło także na podium w Predazzo w sobotę. Dawid Kubacki był drugi, a Kamil Stoch podobnie jak w niedzielę - trzeci. 

Wstrząs w kopalni Rudna w Polkowicach. Nie żyje górnik

Jeden górnik zginął, a sześciu zostało rannych w wyniku wstrząsu w Zakładzie Górniczym Rudna w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Stan trzech poszkodowanych lekarze ocenili jako ciężki. 

Do wstrząsu doszło w sobotę około godziny 10 na głębokości 900 metrów. Wszyscy górnicy byli pracownikami jednego oddziału. Teren ten jest teraz zamknięty. Ewentualne zniszczenia oceniać będzie w poniedziałek specjalna komisja.

Prezes KGHM Polska Miedź ogłosił trzydniową żałobę.

Kolizja limuzyny SOP w Krakowie. Nieoficjalnie: Autem jechał Jarosław Gowin

Kolizja samochodu Służby Ochrony Państwa w Krakowie. 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy pojazdem podróżował wicepremier Jarosław Gowin, którego ugrupowanie spotkało się w Krakowie na pierwszej konwencji krajowej partii Porozumienie.

Więcej o tej sprawie przeczytacie TUTAJ >>>

Gowin: Polska weźmie na siebie rolę strażnika wolności gospodarczej w Europie

Wiemy, że popełniamy błędy, że musimy wystrzegać się arogancji i chciwości, że potrzebujemy świeżych impulsów, mądrych korekt i nowej wizji programowej - mówił podczas I konwencji krajowej Porozumienia lider ugrupowania Jarosław Gowin. 

Jak dodał, program Zjednoczonej Prawicy zostanie zaprezentowany za kilka tygodni. Gowin podkreślił też, że Polska weźmie na siebie rolę strażnika wolności gospodarczej w Europie po tym, jak Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

Co jeszcze mówił Gowin podczas konwencji - sprawdźcie TUTAJ >>>

Brudziński o wykluczeniu Huawei z polskiego rynku: Coraz częściej tego typu argumenty padają

"Coraz częściej tego typu argumenty padają. Padają nie tylko tutaj w Polsce, ale i w innych krajach" - stwierdził Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński pytany o ewentualne wykluczenie firmy Huawei z polskiego rynku po zatrzymaniu podejrzanego o szpiegostwo jednego z dyrektorów Huawei. "Wydaje mi się, że w tej sprawie najrozsądniejszym byłoby, aby było wspólne stanowisko państw członków Unii Europejskiej i państw członków NATO" - dodał. 

>>>CAŁA ROZMOWA KRZYSZTOFA ZIEMCA DO ZOBACZENIA I PRZECZYTANIA TUTAJ<<<

Wisła Kraków dostanie 4 mln zł. Pożyczki udzielą Błaszczykowski i Królewski

Wisła Kraków otrzyma wsparcie w wysokości 4 milionów złotych - poinformował w TVP Sport Jarosław Królewski, szef firmy Synerise, który pomaga klubowi w rozwiązaniu problemów.

Klub ma obecnie zawieszoną licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie.

Więcej o pomocy dla Wisły Kraków przeczytacie TUTAJ >>>

Huawei zwolnił zatrzymanego w Polsce pracownika podejrzanego o szpiegostwo

Chiński koncern telekomunikacyjny Huawei rozwiązał umowę z zatrzymanym w Polsce przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijingiem W. - podała agencja Reutera. 

Chińczyk był jednym z dyrektorów polskiego oddziału firmy.

Natalia Maliszewska mistrzynią Europy w short tracku!

Natalia Maliszewska zdobyła złoty medal rozgrywanych w holenderskim mieście Dordrecht mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 metrów.

AFP: Ivanka Trump kandydatką na szefa Banku Światowego

Córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka Trump, jest jedną z kandydatek na nowego prezesa Bank Światowego (BŚ)  - podaje w sobotę AFP. Zwyczajowo szefem BŚ jest Amerykanin, a na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) stoi Europejczyk.

Eksplozja w Paryżu. 3 osoby zginęły, 47 rannych

Co najmniej trzy osoby zginęły na skutek wybuchu i pożaru w budynku w centrum Paryża. 47 osób zostało rannych, w tym 10 poważnie. Ofiary to strażacy i obywatel Hiszpanii.

MSZ Iranu wezwało polskiego dyplomatę. Zarzuca Polsce "akt wrogości"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu wezwało charge d'affaires ambasady Polski w Teheranie, by oficjalnie zaprotestować przeciw zaplanowanej na luty konferencji na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza wpływów Iranu w tym regionie.

Wydarzenie, współorganizowane ze Stanami Zjednoczonymi, ma się odbyć w Warszawie.