Kolizja samochodu Służby Ochrony Państwa w Krakowie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy pojazdem podróżował wicepremier Jarosław Gowin, którego ugrupowanie spotkało się w Krakowie na pierwszej konwencji krajowej partii Porozumienie.

Samochód SOP, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jechał bez sygnałów uprzywilejowania. 

Rzecznik Służby Ochrony Państwa podpułkownik Bogusław Piórkowski w rozmowie z RMF FM potwierdza jedynie, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem auta SOP. Miało miejsce otarcie samochodu w trakcie zawracania. Wina jest funkcjonariusza, który został ukarany mandatem przez policję - powiedział Piórkowski. 

Jak poinformował nas rzecznik SOP, ukarany mandatem funkcjonariusz "to doświadczony kierowca, ponieważ ma 7-letni staż w grupach ochronnych, 10-letni staż w służbie". Posiada uprawnienia, wszelkie szkolenia. Nie miało to wpływu na bezpieczeństwo osoby ochranianej - wyjaśnił.

W niedzielę w Krakowie odbyła się I konwencja krajowa Porozumienia, podczas której zaprezentowane zostały propozycje programowe ugrupowania.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Autorzy: Urszula Gwiazda, Marek Balawajder
Opracowanie: Łukasz Łaskawiec