Jak najlepiej sprawdzić jakość ośrodka kolonijnego? O czym warto pamiętać? W Faktach RMF FM podpowiadamy co zrobić, żeby z letniego wypoczynku zostały same miłe wspomnienia. Przez cały czas do Waszej dyspozycji jest Pogotowie Kolonijne RMF FM.

Jak sprawdzić jakość ośrodka kolonijnego?

Najbardziej wiarygodna może się okazać poczta pantoflowa, czyli opinie tych rodziców, którzy wcześniej ośrodek przetestowali. Nieocenione są także opinie z forów internetowych. Informacje na temat kadry kierowniczej dostaniemy w Kuratorium Oświaty.

Dziecko przyjmuje leki

Wiara co prawda czyni cuda, ale lepiej o podawanie leków poprosić wychowawcę. Warto wręczyć mu upoważnienie do podawania leków i dokładne dawkowanie.

Ze znajomym czy też nie

Rzucanie dziecka na głęboka wodę może przynieść skutek w postaci nawiązania nowych znajomości. Kiedy dziecko po raz pierwszy wybiera się na kolonię warto zadbać o dobrego znajomego przed wyjazdem, tak by czuło się raźniej.

Co zrobić, żeby dziecko było bezpieczne

Przede wszystkim dziecko powinno wiedzieć co robić i jak się zachować, kiedy się zgubi. Warto w namiarach w telefonie komórkowym wpisać numer alarmowy i namiar na wychowawcę. Trzeba też ustalić jak powinno reagować, kiedy zostanie zaczepione przez obcą osobę.

Dziecko wyjeżdżając na wakacje dostaje kieszonkowe. Tylko co zrobić, żeby nie zgubiło tych pieniędzy?

Najłatwiejsze rozwiązanie: kieszonkowe zostawiamy u wychowawcy i ustalamy limit dziennej wypłaty. Dla starszych dzieci powyżej 13 roku życia rozwiązaniem jest karta bankomatowa, również z ustalonym dziennym limitem wypłat.

Przed wyjazdem warto też zapytać organizatora kolonii o kim jest kierownik, wychowawca, czy dziecko będzie ubezpieczone podczas wypoczynku, jakie wyżywienie zapewnia organizator kolonii i czy nasza pociecha może liczyć na opiekę medyczną.

Przez całe wakacje do Waszej dyspozycji jest Pogotowie Kolonijne RMF FM.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.