Dziesiątki samochodów, motocykli i pojazdów UTV stanęło w szranki na rajdzie Columna Medica Baja Drawsko. Po piątkowym prologu, w sobotę zawodnicy mieli do przejechania dwa odcinki specjalne o łącznej długości 335 kilometrów. Rajd dodatkowo utrudniały warunki pogodowe, przez co wiele załóg miało problemy z jego ukończeniem. Zespół RMF 4RACING Team zajął 2. miejsce w klasyfikacji zespołów.

Złe dobrego początki

Pierwszy, dzisiejszy odcinek specjalny dość szybko zakończył się dla duetu Aleksander FAZI Szandrowski i Rafał Płuciennik. Będąc w okolicach 40 kilometra, załoga musiała zrezygnować z dalszej jazdy. Powodem była awaria sprzęgła, która wykluczyła ekipę RMF 4RACING Team z odcinka, zmuszając ich do zjazdu na serwis.

Jechaliśmy naprawdę fajnym, szybkim tempem, aż na jednym z zakrętów sprzęgło wpadło nam w podłogę i już nie odbiło. Byliśmy w 1/3 trasy i musieliśmy zrezygnować. Usterki nie dało się naprawić na OS’ie, więc zjechaliśmy do campu. Niestety, taki urok rajdów - komentuje Rafał Płuciennik.

Kolejny rajd z przygodami

Po południu przyszedł czas na drugi odcinek specjalny, zlokalizowany na wojskowym poligonie. Pośród piachu i błota, załogi rywalizowały o punkty. RMF 4RACING Team, pomimo wcześniejszej awarii jednej z ekip, uplasował się na 2. miejscu w klasyfikacji zespołów. Załoga Aleksander FAZI Szandrowski i Rafał Płuciennik zakończyli zmagania na 5. miejscu w swojej klasie. Udany debiut w nowym samochodzie zaliczył również Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan, kończąc drawski rajd na 6. miejscu.

Był to kolejny rajd z przygodami. Na pierwszym dzisiejszym OS’ie odpadła nam płyta zabezpieczająca ze spodu, na drugim odcinku złapaliśmy kapcia. Samochód się sprawdził, kierowca może trochę mniej. Jesteśmy jednak pełni nadziei na kolejny rajd - komentuje rajd Krzysztof Biegun, kierowca RMF 4RACING Team.

Udany początek sezonu

RMF 4RACING Team zajmując 2. miejsce w klasyfikacji zespołów TH, zaliczył dobry start w pierwszym w tym sezonie rajdzie Cross-Country. Poligon w Drawsku Pomorskim był wymagającym sprawdzianem. Ze względu na ciężkie warunki, wiele spośród 109 załóg nie ukończyło rajdu.

Następny rajd, Baja Carpathia odbędzie się 5-7.05 w Stalowej Woli. Do walki o punkty w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych ponownie staną najlepsi kierowcy, a pośród nich - zespół RMF 4RACING Team.