Najlepsi kierowcy Cross-Country na świecie właśnie zameldowali się w Szczecinie. Już jutro rusza kolejna edycja rajdu Columna Medica Baja Poland. Na starcie piątkowego odcinka specjalnego zobaczymy 121 załóg z całego świata. Wśród nich dwie ekipy RMF 4RACING Team, które na rajd przybyły z nowym, bardzo znaczącym wsparciem.

Szczecińskie miasteczko rajdowe usytuowane nieopodal Wałów Chrobrego, z godziny na godzinę zapełnia się kolejnymi rajdówkami, quadami i pojazdami UTV. Kolorowy i różnorodny camp przyciąga coraz więcej kibiców sportów motorowych. Przez najbliższe dni Szczecin i jego okolice staną się prawdziwą mekką terenowych emocji. Wszystko za sprawą nazwisk zgłoszonych na listach startowych rajdu. Do rywalizacji w Columna Medica Baja Poland przystąpi światowa czołówka startująca w cyklu Pucharu Świata FIA. Wśród nich zobaczymy weteranów WRC, takich jak Martin Prokop oraz Stéphane Prévot czy dwukrotnego triumfatora rajdu Dakar, Nassera Al-Attiyah.

O miejsce na podium w swoich grupach zabiegać będą dwie załogi RMF 4RACING Team, które przystąpią do rywalizacji z dodatkowym wsparciem. W przeddzień rozpoczęcia rajdu drużyna ogłosiła, że nowym Partnerem zespołu została marka LOTTO.

Z Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO, rozpoczęliśmy rozmowy już jakiś czas temu. Mamy bardzo sprecyzowaną i w moim przekonaniu ciekawą wizję rozwoju RMF 4RACING Team. Nasze pomysły się spodobały i dzięki temu podpisaliśmy umowę o współpracy. Bardzo się cieszę, bo to partnerstwo to nie tylko wielkie wyróżnienie i prestiż, ale i możliwość realizacji coraz ambitniejszych projektów - zdradza Rafał Płuciennik, szef zespołu.

Jak podkreśla Aida Bella, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego, mimo że marka LOTTO jest obecna w tym roku chociażby w piłkarskiej Ekstraklasie, a także jest Sponsorem Generalnym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Rio de Janeiro 2016, to Spółka nie zapomina o wsparciu sportowców z innych dyscyplin.

Od wielu lat misją Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, jest wspieranie polskiego sportu. Realizujemy ten cel nie tylko poprzez dopłaty z gier liczbowych i loterii pieniężnych, ale także wspierając wybrane organizacje, kluby, zespoły czy wydarzenia sportowe - dodaje Aida Bella.

Columna Medica Baja Poland jest więc pierwszą rundą w której RMF 4RACING Team wystartuje z logotypem LOTTO na rajdówkach. Wszyscy zawodnicy przystąpią do rywalizacji w piątek po południu. Wtedy zostanie rozegrany 7-kilometrowy odcinek specjalny, który zainauguruje rajd. Już od rana miasteczko rajdowe będzie czekać na kibiców, dla których zespoły przygotowały szereg atrakcji.