"Nie wiem jeszcze, jak pojechać - rozsądnie czy zaryzykować. Trasa jest bardzo trudna, śliska. Drzewa są bardzo blisko i nas wołają, ale nie mam ochoty na spotkanie z nimi" - mówił Krzysztof Hołowczyc (Ford Fiesta RRC) na konferencji prasowej przed odcinkiem kwalifikacyjnym 70. Rajdu Polski. Impreza jest 9. rundą mistrzostw Europy.

Zobacz również:

Hołowczyc ma na koncie trzy triumfy w Rajdzie Polski. Tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji przyznał jednak, że nie wie jeszcze, jaką przyjąć taktykę. Trasa jest bardzo trudna, śliska, nawierzchnia odcinków bardzo zniszczona, z szerokimi koleinami, które rozmiarem nie odpowiadają naszym samochodom. Na razie nie wiem, jak pojechać. Mądrze, rozsądnie, dobrze technicznie, czy też zaryzykować i jechać na 110 procent, zakładając, że może się wydarzyć "przygoda", po której do mety już się dojechać nie uda. Na trasie drzewa są bardzo blisko i nas wołają, ale nie mam ochoty na spotkanie z nimi - mówił na konferencji prasowej.

Na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się w Mikołajkach, obok Hołowczyca pojawił się trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier, któremu nigdy jeszcze nie udało się wygrać tego rajdu. Może teraz się uda, choć nie do końca jestem dobrej myśli. Warunki do jazdy będziemy mieli bardzo trudne, mam jednak nadzieję, że w końcu przestanie padać i choć trochę błota zniknie. Jeżeli moje nadzieje się nie spełnią, rajd będzie jedną wielką loterią. Wystarczy najmniejszy błąd, opuszczenie drogi i nadzieje o zwycięstwie trzeba będzie odłożyć na następny rok - mówił Bouffier.

Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski poinformował, że podczas ostatniego wyścigu Formuły 1 na torze Monza spotkał się z szefem FIA Jeanem Todtem i rozmawiał z nim o kalendarzu rajdowych mistrzostw świata w sezonie 2014. 71. Rajd Polski jest uwzględniony w jego projekcie jako runda mistrzostw świata, ale na razie jest to informacja nieoficjalna. Jej potwierdzenia ze strony FIA można spodziewać się w najbliższych dniach.

Witkowski zadeklarował również, że Polska jest przygotowana na zorganizowanie w 2014 roku dwóch rajdów najwyższej rangi - jednego do mistrzostw świata i drugiego do mistrzostw Europy.

(edbie)