Robert Kubica doskonale spisuje się w swoim pierwszym sezonie za kierownicą samochodu rajdowego. Już w piątek zaprezentuje się kibicom w Mikołajkach i rozpocznie walkę o dobry wynik w 70. Rajdzie Polski. Jak podkreślił, rezultaty nie są jednak dla niego obecnie najważniejsze. "Ważniejszy jest dla mnie powrót do zdrowia" - powiedział 28-latek, którego słowa cytuje serwis Autosport.com.

Zobacz również:

Polak, mający w swoim dorobku zwycięstwo w jednym wyścigu Formuły 1, wrócił w tym roku do regularnych startów. Rywalizuje w serii WRC-2, której jest liderem, oraz Rajdowych Mistrzostwach Europy. Kubica zbiera za swoje występy doskonałe recenzje, wzbudzając podziw ekspertów i kibiców. Osiąga doskonałe wyniki, choć dopiero wraca do pełni formy po groźnym wypadku, który przeszedł w 2011 roku.

Samo udowodnienie, że jest już fizycznie gotowy do startów jest dla niego ważniejsze niż wyniki, które osiąga. Cieszę się z postępów, które robię i nie tyle z wyników, co z tego, jak w samochodzie spisuje się moja ręka - powiedział Kubica. Rezultaty też pomagają, ale najważniejszą rzeczą jest dla mnie to, jak wiele się nauczyłem i jak duży postęp udało mi się zrobić z punktu widzenia kierowcy i mojego przygotowania fizycznego - dodał.

28-latek ma nadzieję, że dobrze udało mu się przystosować do specyfiki rywalizacji rajdowej. Zwrócił też uwagę na fakt, że miał już możliwość sprawdzenia się w rajdowym boju w różnych warunkach. Wydaje mi się, że moje występy były bardzo stabilne. Ciągle się poprawiam, a niezależnie od typu rajdu moje tempo było bardzo równe, nawet bez doświadczenia - podsumował.

Obok Kubicy w najbliższy weekend kibice będą mogli podziwiać w Rajdzie Polski jazdę m.in. Michała Kościuszki i Krzysztofa Hołowczyca.

Autosport.com