Ryk sportowych silników i rywalizacja na najwyższym poziomie - to wszystko czekało dziś na kibiców sportów motorowych w Szczecinie. Prolog rajdu Columna Medica Baja Poland okazał się pomyślny dla zawodników RMF 4RACING Team, którzy zajęli czołowe lokaty w swoich klasach.

Światowej sławy nazwiska przyciągnęły do Szczecina sporą ilość kibiców, którzy od samego rana odwiedzali miasteczko rajdowe oraz dopingowali swoich faworytów na trasie. Pomimo krótkiego, 7-kilometrowego odcinka, wszyscy zgromadzeni nie mogli narzekać na nudę. Faworyci nie zawiedli i pokazali, że tegoroczna edycja rajdu przyniesie jeszcze wiele motoryzacyjnych emocji.

Z wymagającym superoesem dobrze poradzili sobie zawodnicy RMF 4RACING Team. Załoga w składzie Aleksander "Fazi" Szandrowski i Rafał Płuciennik zajęła 2. miejsce w grupie TH.

Prolog był bardzo dobrze przygotowany. Mimo, że jechało się krótko, to z dużą przyjemnością. Przez cały odcinek utrzymywaliśmy dobre, szybkie tempo, zachowując przy tym sporo rozwagi. Założony przez nas plan został zrealizowany, co nas bardzo cieszy. Dzisiejsze zmagania zaliczamy więc do udanych - mówił.

W podobnym tonie wypowiada się druga załoga RMF 4RACING Team. Duet tworzony przez Krzysztofa Bieguna i Tomasza Dołhana uplasował się na 3. pozycji w grupie OPEN. Panowie zgodnie jednak podkreślają, że dzisiejszy odcinek to dopiero przedsmak tego, co będzie się działo w najbliższych dwóch dniach.

Jutro zapowiada się bardzo ciężki dzień. Mamy do przejechania prawie 600 kilometrów, razem z dojazdówkami. To właśnie ten dzień będzie bardzo ważny w kontekście dalszej rywalizacji. Przed nami więc duże wyzwanie, zwłaszcza, że temperatury są bardzo wysokie. Działa to zarówno na nas, jaki i rajdówkę. Jutro musimy więc jechać bardzo rozsądnie, oczywiście zachowując odpowiednie tempo - komentuje Tomek Dołhan.

W sobotę rano kolumna rajdowa przenosi się w okolice Drawska Pomorskiego. Na tamtejszym poligonie zostaną rozegrane dwa odcinki specjalne.