Pokonane w pierwszej kolejce mundialu piłkarskie reprezentacje Polski i Kolumbii zagrają ze sobą w niedzielę o godz. 20:00 w meczu o wszystko w Kazaniu. Wcześniej w grupie H Japonia zmierzy się z Senegalem. Na ten dzień zaplanowano też mecz grupy G Anglia - Panama.


Biało-czerwoni na inaugurację przegrali 1:2 z Senegalem, podobnie jak Kolumbia z Japonią. Druga porażka może oznaczać koniec szans na wyjście z grupy.

W składzie zespołu Adama Nawałki szykuje się sporo zmian w porównaniu z meczem z Senegalem. Polacy, spodziewając się ofensywy Kolumbijczyków, zagrają prawdopodobnie defensywnie i będą czekać na kontrataki.

Mówi się, że Polacy wyjdą na boisko z trójką obrońców i Thiago Cionka zastąpi Jan Bednarek. Niepodważalna jest pozycja Michała Pazdana, obok którego zagra albo Kamil Glik albo Artur Jędrzejczyk.

Zabraknąć może Piszczka i Błaszczykowskiego, dlatego miejsce na wahadle zająłby Bereszyński. Po drugiej stronie zagrać może Rybus, ale niewykluczone, że miejsce w składzie obroni Grosicki.

W środku pola miałby pojawić się Góralski, a w ofensywie od początku może zagrać Kownacki. Zostanie Krychowiak, Zieliński, który zagra wyżej i oczywiście Lewandowski.

W bramce najprawdopodobniej pozostanie Szczęsny, ale wszystkie karty Nawałka odkryje na nieco ponad godzinę przed meczem.

W drużynie z Ameryki Południowej zabraknie ukaranego czerwoną kartką już w trzeciej minucie meczu z Japonią doświadczonego pomocnika Carlosa Sancheza. Tymczasem trener biało-czerwonych ma już do dyspozycji wracającego po kontuzji barku Kamila Glika, choć możliwe, że jeszcze nie zaryzykuje ze wstawianiem go do składu.

Mimo słabego występu we wtorek w Moskwie nastroje w polskiej ekipie są bojowe. Wszyscy wiedzą, że drużyna pod wodzą Nawałki nie rozegrała dotychczas dwóch słabych meczów z rzędu.

Nie bierzemy pod uwagę wariantu pesymistycznego. Czysto piłkarsko nie jesteśmy słabsi od Kolumbii - podkreślił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Nie ma tragedii po porażce z Senegalem. Była złość i kolejne spotkanie chcemy rozegrać na innym poziomie. Wierzę, że czas pomiędzy meczami wykorzystaliśmy maksymalnie - stwierdził Nawałka.


Kolumbijczycy, którzy mają swoją bazę właśnie pod Kazaniem, też zdają sobie sprawę z wagi niedzielnego meczu.

Ich selekcjoner Jose Pekerman powiedział, że podopieczni Nawałki tworzą jeden z najsilniejszych zespołów w Europie. W meczu z Senegalem Polakom przytrafiło się kilka dziwnych rzeczy - dodał.

Początek meczu w Kazaniu o 20:00 polskiego czasu. Trzy godziny wcześniej w Jekaterynburgu rozpocznie się starcie Japonii z Senegalem, czyli zespołów mających po trzy punkty w grupie H.

W niedzielę odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. O godz. 14:00 w Niżnym Nowogrodzie Anglia zmierzy się z Panamą (grupa G). W przypadku zwycięstwa Harry Kane i koledzy zapewnią sobie awans do 1/8 finału. Bardzo bliska tego celu jest w tej grupie Belgia, która po sobotnim zwycięstwie nad Tunezją 5:2 ma sześć punktów i o trzy wyprzedza Anglię.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Adam Nawałka: Nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę [RELACJA TEKSTOWA, WIDEO] >>>

Widziane z Rosji: O niemieckiej walce o życie i Kazaniu opanowanym przez polskich i kolumbijskich kibiców! [KORESPONDENCJA WIDEO] 

Selekcjoner reprezentacji Kolumbii: Polska ma jeden z najlepszych zespołów w Europie [KOMENTARZ] >>>>

Grzegorz Lato o Kolumbijczykach: Piłka nie przeszkadza im w grze [ZOBACZ WYWIAD!] >>>>

Falcao o meczu z Polską: "Zagramy, jakby to był finał. Albo oni, albo my" [KOMENTARZ] >>>>

(j.)