Shakira i Carlinhos Brown zaśpiewają na zakończenie piłkarskich mistrzostw świata. Decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 lipca na stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

Kilka tygodni przed brazylijskim mundialem Shakira i Brown przedstawili teledysk do "futbolowej" piosenki "La La La". W nagraniu wzięli udział m.in. Gerard Pique (prywatnie partner Shakiry), Kolumbijczyk Radamel Falcao i Argentyńczyk Lionel Messi.

Jestem podekscytowana możliwością zaśpiewania "La La La" podczas ceremonii zamknięcia. Z osobistych względów jestem związana z piłką nożną, rozumiem co dla wielu ludzi znaczą mistrzostwa świata - stwierdziła piosenkarka.

Shakira śpiewała również na zakończenie dwóch poprzednich MŚ - w 2006 roku wykonała utwór "Hips Don't Lie" z współzałożycielem The Fugees, Wyclefem Jeanem, zaś przed czterema laty w Republice Południowej Afryki - oficjalny hymn mistrzostw "Waka, Waka".

W MŚ 2014 pozostało osiem drużyn - w ćwierćfinałach w piątek (4 lipca) Francja zagra z Niemcami i Brazylia z Kolumbią, a w sobotę (5 lipca) Argentyna z Belgią i Holandia z Kostaryką. Półfinały odbędą się 8 i 9 lipca, spotkanie o trzecie miejsce 12 lipca, a finał - następnego dnia.

(abs)