Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Argentyny Alejandro Sabella odejdzie ze stanowiska po finale mistrzostw świata w Brazylii, niezależnie od jego wyniku - podał dziennik "Ole". "Albicelestes" zmierzą się w niedzielę na Maracanie z Niemcami. Początek spotkania o godzinie 21.00 czasu polskiego.

Informacja przekazana przez dziennik pochodzi od agenta szkoleniowca Eugenio Lopeza. Co by się nie wydarzyło, Sabella opuści drużynę narodową - powiedział. Z mistrzostwem czy bez, skończy się pewien cykl. Oczywiście może jeszcze zmienić zdanie, ale nie wierzę, że to zrobi - zastrzegł Lopez.

Argentyńczycy po raz piąty w historii zagrają w spotkaniu decydującym o mistrzostwie świata. Z czterech dotychczasowych finałów wygrali dwa - w 1978 i 1986 roku. Porażek doznali w 1930 i 1990 roku.

Dwukrotnie ich rywalami w decydującym spotkaniu byli Niemcy. W 1986 roku ekipa z Ameryki Południowej wygrała 3:2, a cztery lata później uległa 0:1. W 1990 roku sędzią linowym finałowego meczu we Włoszech był Michał Listkiewicz.