Reprezentacja USA zremisowała 1-1 z Walią na Ahmed bin Ali Stadium w Ar-Rajjan w meczu grupy B. Było to pierwsze starcie obu ekip w rozpoczętym w niedzielę mundialu.

Od początku meczu Amerykanie byli stroną dominującą, ale długo nie udawało się im sforsować defensywy Walijczyków.

W 36. minucie piłkarze USA znakomicie wyprowadzili piłkę z własnej połowy. Christian Pulisic zagrał prostopadle, a Timothy Weah pokonał bramkarzy rywali, wywołując eksplozję radości u amerykańskich fanów.

Po godzinie gry Walijczycy mieli dwie znakomite okazje do wyrównania w odstępie kilkudziesięciu sekund, jednak uderzenia głową nie przyniosły im sukcesu w postaci gola wyrównującego.

W 82. minucie Wyspiarze dopięli swego. Gareth Bale był faulowany w polu karnym, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Po południu w pierwszym starciu tej grupy piłkarze Anglii rozgromili Iran 6-2 (3-0).

We wtorek o 17 swój pierwszy mecz w grupie C rozegra reprezentacja Polski, która zmierzy się z Meksykiem.

USA - Walia 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Timothy Weah (36.), 1-1 Gareth Bale (82. z karnego)

Żółta kartka - USA: Sergino Dest, Weston McKennie, Tim Ream, Kellyn Acosta. Walia: Gareth Bale, Chris Mepham.

Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim (Katar). Widzów 43 418.

USA: Matt Turner - Sergino Dest (74. Deandre Yedlin), Tim Ream, Walker Zimmerman, Antonee Robinson - Weston McKennie (66. Brenden Aaronson), Tyler Adams, Yunus Musah (74. Kellyn Acosta) - Christian Pulisic, Timothy Weah (88. Jordan Morris), Josh Sargent (74. Haji Wright).

Walia: Wayne Hennessey - Neco Williams (79. Brennan Johnson), Ben Davies, Chris Mepham, Joe Rodon, Connor Roberts - Daniel James (46. Kieffer Moore), Aaron Ramsey, Ethan Ampadu (90+5. Joe Morrell), Harry Wilson (90+3. Sorba Thomas) - Gareth Bale.