Dziś nieco inna strona piłkarskiego mundialu w Katarze. Ulice Dohy zapełnili, co prawda, kibice, ale jednak lokalne rytuały muszą odbywać się swoim rytmem. Na przykład w okolicy bazaru Souq Waqif można zobaczyć spacerujące wielbłądy.

Za sprawą mundialu Katar jest teraz sportowym centrum świata. W stolicy kraju - mieście Doha można spotkać turystów z wielu krajów.

Uwagę niektórych przykuwają jednak wszechobecne na ulicach wielbłądy. W okolicy bazaru Souq Waqif spotkał je także specjalny wysłannik RMF FM w Katarze Paweł Pawłowski.

Wielbłądy są razem ze swoimi opiekunami zabierane do rezydencji emira Kataru. Tam organizowany jest ich pokaz - wyjaśnił naszemu dziennikarzowi turysta z Jordanii.

Co ciekawe, Katarczycy uwielbiają także wyścigi wielbłądów. Kiedyś organizowano je np. z okazji ślubów, a dziś jest to wart miliony biznes. 

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronach rmf24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF.

Codziennie po godzinie 20 zapraszamy także na nasz specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na Stronie Głównej RMF24 i społecznościówkach.


Opracowanie: